Македонија

24 февруари, 2017

„Златна бубамара“ вечерва на „Канал 5“

Популарната манифестација „Златна бубамара на популарноста“ го прослави својот 20. роденден, а годинешното издание, кое се одржа во понеделникот, вечерва премиерно ќе се емитува на телевизија „Канал 5“. Тричасовното шоу исполнето со смеа, забава и музика ќе започне во 20.00 часот.Врати се горе ↑