Концерт

18 јануари, 2017

„Зимско патување“, рецитал на Благој Нацоски во МОБ

Шубертовото „Зимско патување“ (Winterreise), циклус од 24 соло песни за глас и пијано со стихови од Вилхелм Милер, на 3 февруари ќе биде преточено во рецитал во изведба на познатиот македонски тенор Благој Нацоски, во придружба на композиторот Дино Имери на пијано, а во режија на Дејан Прошев.

Настанот ќе се одржи во Македонската опера и балет, со почеток од 20 часот, а влезниците се веќе пуштени во продажба по цена од 200 денари.Врати се горе ↑