Аудио

24 февруари, 2015

„Живеам“ е новата песна на Наде Талевска

„Живеам“ е насловот на новата песна која деновиве ја претстави Наде Талевска. Прекрасната песна е дело на Александар Масевски (музика) и Биљана Пашариковска (текст), тандемот кој се потпиша и на баладата „Знам“, со која Наде настапи на минатогодишниот „Скопски фестивал“. Новата песна ќе добие и свој видео запис, а како звучи „Живеам“ можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 

И.Ј./Фотографија: ФејсбукВрати се горе ↑