Аудио

6 декември, 2012

Жељко Самарџиќ пее „Запрете го јануари“

Популарниот српски пејач ќе ги израдува многубројните фанови и почитувачи на неговата музика со новата песна „Зауставите јануар“, која ја потпишуваат Ромарио и Марина Туцаковиќ. Поп ѕвездата Жељко Самарџиќ за истата нумера наскоро ќе сними и видео запис. Овој сингл е најава за новиот албум на пејачот, а можете да го симнете од неговата официјална веб страница. Во продолжение преслушајте ја „Запрете го јануари“.

Извор: Svetplus.comВрати се горе ↑