Концерт

1 март, 2017

Закажан и втор концерт на Ричард Клајдерман во Скопје

Поради огромниот интерес за доаѓањето на Ричард Клајдерман во Скопје, чиј концерт закажан за 1 aприл 2017 е скоро распродаден, организаторите од „Прагма продукција“ се одлучија и за втор концерт, кој Ричард Клајдерман ќе го одржи на 2 април 2017 во Македонската Опера и Балет.

Концертот на овој светски пијанист е поддржан од Министерството за култура на Република Македонија. Билетите за вториот концерт ќе бидат пуштени во продажба од утре на сите продажни места на „Купи карти за сè“ низ цела Македонија, „Пола Југотон“ и билетарницата на Македонска Опера и Балет.

Clayderman cover-eventВрати се горе ↑