Галерија

14 јули, 2017

Забава за паметење на првата фестивалска вечер на „Пивофест 2017“

Сношти започна големиот 15. по ред „Пивофест“ во Прилеп со ладно пиво, одлична музика и добра прилепска скара.

IMGM4132

Како и досега, така и оваа година настапија и ќе продолжат да настапуваат мегапопуларни имиња. Вчерашната вечер ја отворија „Ај кју“, а веднаш по нив настапија „Психомодо поп“. За крај на вечерта, бројната публика, имаше можност да ги слушне и види „Амадеус бенд“ од Србија.

IMGM4354

Вечерва, најголемата забава во Македонија продолжува со Дон Минот и тетовците „Конкеринг лајон“, потоа со најдобрите „Нокаут“ и за крај со главната ѕвезда на вечерта Ален Исламовиќ.

IMGM4604

Погледнете ја ФОТОГАЛЕРИЈАТА од вчерашната вечер.Врати се горе ↑