Аудио

4 јуни, 2013

„We Can’t Stop“ – нов сингл од Мајли Сајрус

Во изминатиот период, Мајли Сајрус стана најчудната девојка во поп музиката – нов изглед, нов стил на музика, експлицитни видео записи и изјави… а главниот продуцент кој работи на нејзиниот нов албум, Фарел Вилијамс изјави дека новото издание ќе ги изненади сите и дека не е ни приближно до тоа што сите го очекуваме од неа.

Последно што можевме да видиме и слушнеме од неа беше дуетот со реинкарнираниот Снуп Лајон, а песната „Ashtrays and Heartbreaks“ деновиве доби и видео издание.  А сега конечно стигна и првиот најавен сингл насловен „We Can’t Stop“ кој можете да го слушнете во продолжение.

 

 

 Врати се горе ↑