Свет

10 август, 2013

Ву-Танг Клан: „Смртта на Тупак засекогаш ја промени хип-хоп музиката“

Маста Кила и Математикс од легендарниот Ву-Танг Клан дадоа кратко интервју за новиот број на магазинот New Musical Express посветен на 40 годишнината од хип-хоп жанрот. Во разговорот раперите велат дека смртта на легендарниот Тупак Шакур „засекогаш го промени хип-хопот“, додавајќи: „Тоа беше исто како кога почина Брус Ли: се појави огромен број на имитатори.“

Целосното интервју можете да го погледнете на  следниот линк.

Извор: NME.comВрати се горе ↑