Балкан

6 ноември, 2012

Владо Георгиев со уште една нова песна

Иако веќе со години го најавува новиот албум, пејачот и кантавтор Владо Георгиев деновиве веќе објави една нова песна, а сега претстави и дел од уште еден нов сингл кој ќе се најде на новиот албум. Бидејќи неговите фанови со нетрпение го очекуваат моментот кога ќе можат да уживаат во неговите песни, слушнете дел од потенцијалиот хит на Владо, „Живим сад“.

 Врати се горе ↑