Македонија

11 април, 2019

Вистински македонски дуел: Филип Пецовски и Стефан Величковски се пофалија како поминале во „Ѕвездите на Гранд“

Претходната сабота започна третиот круг на „Ѕвездите на Гранд“, каде што кандидатите настапуваат во дуели. Со претходно влечена жрепка, членовите на жирито ги бираа кандидатите кои ќе настапуваат во дуел и кои ќе пеат еден против друг. Кога во дуел се најдоа Јелена Карлеуша и Вики Миљковиќ, тие за свои кандидати ги одбраа Филип Пецовски и Стефан Величковски.

Иако ова на некој начин значеше дека еден од нив може да ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, бидејќи само еден кандидат продолжува директно, тоа нема да се случи.

View this post on Instagram

Двајца Македонци 🇲🇰💪 @filippecovski . . . . . #zvezdegranda #spring #travel #lovemyjob #me #happy #menswear #mens #instagood #instasize #beautiful #goodvibes #fit #fitnesslife #fitnessmodel #photooftheday #picoftheday #mensfashion #skopje #menstyle #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #skopjecity #скопје #travelgram #traveler #music #fitnessmotivation @zvezdegranda @zvezde_grandaa_ @zvezdegranda_fanovi @zvezde.granda__ @zvezde.granda.fp @zvezde____granda @zvezdegrandaspecial @zvezde_granda_2018_2019 @prvatelevizija @novabh.tv @novabhofficial @novabhtv @novam.tv @grand_televizija @fitnesslovrs @gymmotivation

A post shared by Stefan Velickovski (@stefan_musician) on

Имено, изминатиот период Стефан Величковски вредно работеше со неговата менторка Вики Миљковиќ, а на крајот се покажаа и резултатите.

Величковски на социјалните мрежи се пофали со новите успеси во музичкото шоу, односно дека поминал директно во четвртиот круг. Тој на сцената на „Гранд“ се претставил со пенсите „Једина“ од Владо Георгиев и „Продужи даље“ од Здравко Чолиќ.

View this post on Instagram

Fala vi za site poraki, za site komplimenti i komentari. Pominav vo 4 krug. Se gledame za skoro. . . . . . #zvezdegranda #spring #travel #lovemyjob #me #happy #menswear #mens #instagood #instasize #beautiful #goodvibes #fit #fitnesslife #fitnessmodel #photooftheday #picoftheday #mensfashion #skopje #menstyle #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #skopjecity #скопје #travelgram #traveler #music #fitnessmotivation @zvezdegranda @zvezde_grandaa_ @zvezdegranda_fanovi @zvezde.granda__ @zvezde.granda.fp @zvezde____granda @zvezdegrandaspecial @zvezde_granda_2018_2019 @prvatelevizija @novabh.tv @novabhofficial @novabhtv @novam.tv @grand_televizija @fitnesslovrs @gymmotivation

A post shared by Stefan Velickovski (@stefan_musician) on

Неговиот противник Филип Пецовски, кој е во групата на Јелена Карлеуша, а воедно и еден од омилените кандидати на пејачката, исто така се пофали со новите успесите во музичкото шоу. И Филип Пецовски поминал директно во следниот круг и ќе имаме прилика да го гледаме во четвриот круг.

View this post on Instagram

Direktno vo 4 krug 🤩🎤🔈💫 @zvezdegranda

A post shared by FILIP PECOVSKI (@filippecovski) on

Во една пригода Јелена истакна дека Филип има таква харизма што е сигурна дека тој ќе биде голема ѕвезда.

Како македонските кандидати се претставиле и кој добил повеќе или помалку гласови, останува да гледаме во некоја од следните емисии.

Извор: Вистина.мкВрати се горе ↑