Свет

29 октомври, 2012

Вил Смит повторно со микрофон в’рака

Актерот и некогашен рапер Вил Смит по седум години повторно го зеде микрофонот в’рака! На роденденот на актерката Гејбриел Јунион, позната од тинејџерската комедија Bring it On“, Смит одненадеж се појави на сцената каде што настапуваше Даг И Фреш (Doug E Fresh), па на репертоарот се најде и еден freestyle настап, а потоа и неговите големи хитови „Summertime“ и „Fresh Prince of Bel-Air“, а потоа и „Teach You How to Dougie“. Откако актерот се изгуби од рап сцената во 2005 година, ова беше неговиот прв настап. Погледнете како изгледаше тоа.

 

 

 Врати се горе ↑