Македонија

5 јули, 2017

Викторија Лоба снима видео за „Дојди“

Актуелниот хит Дојди, кој Викторија Лоба го сними заедно со долгогодишниот соработник и продуцент Роберт Билбилов, наскоро ќе добие и своја екранизација. Имено, познатата русокоса деновиве објави фотографии од снимањето, а премиерата на видеото се очекува на почетокот на следниот месец.

вл вл1

Покрај промоцијата на летниот хит, пејачката наоѓа време и за настапи ширум Македонија, како и да соработува и да биде заштитно лице за Сара фешн и „Пепси“. Додека го очекуваме новото видео, уживајте со „Дојди“!

 Врати се горе ↑