Македонија

30 август, 2018

Виктор и Метју ќе запеат „Во името на љубовта“

Откако го претставија видеото за првата соработка „My Apology“, Виктор Апостоловски и неговиот американски колега Хорн Метју, односно Јанг Гифтед, наскоро ќе нè почестат со уште една заедничка песна насловена „In The Name Of Love“.

"In The Name Of Love" – Coming reeeeal sooon!!!#new #video #coming #up #get #ready #hot #heavy #va #younggifted

Gepostet von Viktor Apostolovski am Mittwoch, 29. August 2018

Како што споменавме, виновникот за оваа македонско-американска соработка е продуцентот Ерик Карлсон, кој ги спои двата музичари во вистинскиот момент, докажувајќи дека за музиката не постојат граници.

Во меѓувреме, Виктор е зафатен и со настапи низ Македонија, па утревечер заедно со колегите Марко Логаут и Александра Јанева во скопскиот лаунџ-бар „Коко“ ќе пеат во чест на Тоше.Врати се горе ↑