11 ноември, 2012

Видете го новиот спот на Саундгарден

По шеснаесетгодишна пауза, бендот Саундгарден го најавува новиот студиски албум со наслов King Animal“ кој е закажан за 13ти ноември и беше најавен во септември со синглот „Been Away Too Long“. Деновиве е промовиран видео спотот за истата, а освен промоцијата на видеото, од Саундгарден ги објавија и официјалните датуми за претстојната турнејеа во САД која ќе се одвива во текот на 2013 година, а која ќе започне на 18. јануари во Вашингтон и ќе заврши во Лос Анџелес на 16. февруари.

Погледнете го видео записот за „Been Away Too Long“.Врати се горе ↑