25 јуни, 2014

Видео: Кајмакоски ѝ честиташе роденден на својата 10-годишна обожавателка

Првиот победник на регионалното издание на X Factor, Даниел Кајмакоски се здоби со популарност ширум целиот регион благодарение токму на поддршката од неговите бројни фанови кои не ги заборава во ниту еден момент. Имено, пред само неколку дена 10-годишната Сандра доби неочекуван и специјален подарок, изненадување токму од него, од Даниел. Тој во специјално снимено видео ѝ го честита роденденот на малата Сандра, а нејзината реакција на овој прекрасен гест можете да ја видите во видеото горе.Врати се горе ↑