Свет

3 ноември, 2012

Вемпајр Викенд ја изведоа новата песна

Бруклинскиот бенд Вемпајр Викенд (Vampire Weekend), во неодамнешното гостување во емисијата на Џими Кимел, за Ноќта на вештерките под маски премиерно го изведоа новиот сингл „Unbelievers“ (Неверници). Бендот минатото лето свиреше на фестивали, а од тогаш момците се во студио подготвувајќи го новиот албум. Погледнете го настапот од горенаведеното шоу.

 

 Врати се горе ↑