Настани

1 јули, 2013

Вечерва започнува „Summer Love Festival“ во Битола

Во градот на конзулите вечерва со почеток од 20 часот започнува музичкиот „Summer Love Festival“, во организација на кафе Пијано и ТВ Орбис, со поддршка од општина Битола и Битолска Пивара. Фестивалот ќе трае три дена, а ќе заврши во среда со македонската музичка „Ѕвездена Орбита“. Во продолжение погледнете кој сè ќе видите и чуете на битолскиот плоштад Магнолија.Врати се горе ↑