Концерт

19 јули, 2016

„Ван Гог“ на 1 август во Охрид

Во рамките на својата роденденска турнеја по повод 30 години кариера, популарниот бенд „Ван Гог“ летово ќе настапи и во Охрид. Концертот ќе се одржи на 1 август на сцената во Долни Сарај, каде што групата ќе ги отпее своите најголеми хитови.

вангог

„Ван Гог“ пред неколку месеци го објави и изданието „Ако станемо губимо све“, на кое се сместени освежени аранжмани на 12 од нивните најпознати песни, меѓу кои „Неко те има ночас“, „Мама“, „Коло“, „Она и ја“, „Списак разлога“ и други.

 Врати се горе ↑