Македонија

28 јуни, 2013

Уште една одлична преработка од Марко АА

По одличните преработки на евергринот „House Of The Rising Sun“ и „Gimme Shelter“, од младиот и талентиран скопјанец Марко Андонов – Ацев, или накратко Марко АА, деновиве пристигна уште една негова избедба, овој пат на темата „Lonely Boy“ од Д Блек Киз. Нема потреба од дополнителни зборови, само уживајте во прекрасната акустична изведба на Марко.

 Врати се горе ↑