Македонија

21 ноември, 2018

Уште една македонска кандидатка се враќа во „Ѕвездите на Гранд“

Секоја сабота се емитува регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“,  каде оваа сезона има многу претставници од Македонија. Некои од нив имавме можност да ги гледаме и претходните сезони, а некои се нови кои допрва ќе се докажуваат.

Досега имавме можност да ги гледаме настапите на Огнен Здравкоски, Мартинијан Кириловски, Адам Лабунски, но наскоро во новите емисии ќе ги видиме и изведбите на Стефан Величковски и Елена Миленковска кои исто така не се појавуваат првпат на сцената на „Гранд“.

Елена на својот профил на Фејсбук сподели фотографија и се пофали дека го поминала првиот круг, а што пеела и кого одбрала за свој ментор ќе дознаеме наскоро.

Projden prviot krug na Zvezde Granda. 🔜🤩⭐️😊 Srdjan Hair Design@tijanabajic Tnx for the best look!! ❤️🔜

Gepostet von Elena Milenkovska am Samstag, 17. November 2018

Извор: Вистина.мкВрати се горе ↑