Свет

26 октомври, 2012

Уште еден корејски хит?

Колешката на светски прославениот рапер PSY со која заедно направија дует верзија на огромниот хит „Гангнам стајл“, HyunА деновиве издаде нов сингл. Веројатно и таа сака да достигне светска слава, па го покани познатиот рапер да се појави во нејзиниот видео запис. Дали на повидок е уште еден корејски хит, погледнете го видео записот, слушнете ја песната и проценете сами.

 

 Врати се горе ↑