Настани 10006223_481551141945096_7278104332774908744_n

10 април, 2014

Уникатните латино/хаус звуци на ConTruDJ вечерва во XO клуб

Клубот XO со гордост Ви ги најавува ConTruDJ – бендот кој е најпријатното откритие на македонската музичка сцена, момците кои Вашите омилени латино и хаус композиции ги надополнуваат со звуци на труба и конги. На  Ваше барање, во четврток (10.04.2014), момците од ConTruDJ ќе го окупираат подиумот на ХО, најурбаниот подиум во срцето на градот!

Забавата започнува на полноќ, а расположението од Latino Thursday забавата во ХО клубот ќе Ве држи до крајот на неделата.  Во продолжение можете да ги слушнете фантастичните ConTruDJ, бендот кој со своите настапи ја освои Македонија, но и клубовите во регионот!

 Врати се горе ↑