Балкан

6 август, 2018

„Ту челос“ во чест на Оливер Драгојевиќ

„Збогум наш убав ангеле, засекогаш те сакаат твоите Стјепан и Лука“, напишаа светски познатите виолончелисти од хрватското дуо „Ту челос“, посветувајќи им кусо емотивно видео на својот легендарен колега Оливер Драгојевиќ, кој почина неодамна.

Музичарите, кои на 6 октомври ни доаѓаат во Скопје, со Драгојевиќ имаа бројни заеднички настапи и соработки, одлично надополнувајќи се во одличната музика што никого не остави рамнодушен. Емотивното испраќање на својот колега погледнете го во продолжение, а веднаш потоа уживајте и со заедничката изведба на темата „Галеб и ја“.

Zbogom Nas Lipi Andjele, zauvik te vole tvoji Stjepan i Luka ❤️🙏

A post shared by 2CELLOS (@2cellosofficial) on

 

 Врати се горе ↑