Балкан 11828573_996143863770881_6195348973367439384_n

22 јануари, 2016

„Ту челос“ го слават петтиот роденден

Популарното хрватско дуо „Ту челос“ го прославува својот петти роденден, а по овој повод беше претставено кусо видео што ги опфаќа најзначајните моменти од изминативе 5 години, како што се трите студиски албуми, бројните соработки со светски познати ѕвезди, илјадниците настапи и концерти ширум светот…

„Нашето возбудливо патување започна точно пред пет години. Во ова видео ќе видите дел од многуте прекрасни моменти што сме ги искусиле. Но, ништо од тоа не би било возможно без вашата љубов и поддршка. Затоа ви благодариме и да наздравиме за следните 5, 10, 15… ќе видиме…“, изјавија Шулиќ и Хаусер, објавувајќи го видеото на нивната фан страница на Фејсбук.

Фотографија: Фејсбук

 Врати се горе ↑