Аудио

7 јули, 2014

„Trust Your Feelings“ е новиот сингл на Рената

По речиси цела година од последниот сингл „Please Stay“, кој беше поставен на нејзиниот официјален „Виво“ каналРената конечно го претстави својот нов сингл. Станува збор за песната насловена „Trust Your Feelings“, потпишана од Зоран Алексиќ (музика и аранжман) и самата Рената, која е автор на текстот. Со одличниот и разигран ритам, „Trust Your Feelings“ ќе ви се залепи за уво уште при првото слушање и сигурно ќе биде голем летен хит, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑