Свет

17 февруари, 2013

„Tonight I’m Getting Over You“ како трет сингл на Карли Реј Џепсен

Подгответе се за уште една “заразна“ песна од канадската ѕвезда Карли Реј Џепсен. Таа објави дека трет сингл од нејзиниот актуелен албум „Kiss“ ќе биде нумерата „Tonight I’m Getting Over You“. Станува збор за своевидна „химна на раскинувањето“ која ги содржи карактеристичните звуци на нејзините досегашни хитови, а времето ќе покаже дали и колку успешно ќе котира овој сингл на топ листите.

Извор: PopCrush

 Врати се горе ↑