7 март, 2017

Тијана одлучи да се „Ресетира“

Тијана Дапчевиќ го претстави својот нов сингл и видео запис насловен „Ресет“. Песната е дело на авторот Александар Делиќ – Динге, кој се потпишува на музиката и текстот, а аранжманот го направи Махир Сарихоџиќ, додека видеото е дело на „ВИЗ продукција“.

„На сите ни е потребен (некаков) ресет. Тоа е она кога повеќе немате каде, освен да почнете од почеток. Се надевам дека ќе уживате во новата песна, барем онолку колку што уживавме ние додека ја создававме. И го одбравме баш овој датум бидејќи на денешен ден е родена жената без која ни јас самата не би постоела и без чија поддршка ниеден мој почеток не би имал смисла…. Среќен роденден, драга мајко!“, напиша Тијана претставувајќи ја новата песна, а како изгледа и звучи нејзиниот „Ресет“ можете да погледнете горе. Уживајте!

тијана

 Врати се горе ↑