13 ноември, 2017

Тијана непрепознатлива во ТЛЗП

Единствената Македонка во тековната сезона на „Твоето лице звучи познато“, Тијана Дапчевиќ се чини дека го достигна врвот во маскирањето и никој не можеше да ја препознае! Имено, во вчерашната епизода познатата пејачка имитираше еден од членовите на славното трио „Ран ди-ем-си“, кое заедно со „Аеросмит“ и Беби Дол во улога на Стивен Тајлер, го отпеа хитот „Walk This Way“, а како изгледаше сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!

 Врати се горе ↑