Балкан

5 април, 2019

Тијана и „Фрајлите“ со нова верзија на хитот „Негатив“

Седумнаесет години од објавувањето на еден од најголемите хитови на Тијана Дапчевиќ, песната „Негатив“ си доби нова, освежена верзија во заедничка изведба со нејзините колешки од групата „Фрајле“.

Ова авторско дело на композиторот Дарко Димитров и текстописецот Драган Брајовиќ Браја, сместено на истоимениот албум на Тијана од 2002 година, во ова ново руво ќе се најде на новиот, петти по ред албум на „Фрајлите“ што ќе го наследи „Љубав на дар“ (2017).

Музичарките зад себе ја имаат и соработката „Животе крени“, која ни ја претставија во 2015 година, а како звучи освежената верзија на „Негатив“ дознајте во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑