Аудио

26 август, 2014

Ти Ај и Скајлар Греј со „Нова национална химна“ за расните тензии во САД

Неодамнешните бурни настани и драми кои сè уште се одвиваат во американскиот град Фергусон, каде што убиството на црниот тинејџер Мајкл Браун предизвика расни тензии поради кои на улиците на САД се изведени и вооружени сили, не останаа без коментар и во светот на хип-хоп музиката, па во текот на викендот стигна песната „New National Anthem“ која ја претставија Ти Ај и Скајлар Греј. За оваа ситуација раперот напишал и oтворено писмо за јавноста кое го сподели преку сервисот Инстраграм, а новата песна која започнува со стиховите „Знам дека ова нема да го пуштаат на радио“, можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑