Аудио

27 јули, 2014

„This Is How We Do“ е новиот сингл на Кејти Пери

По роденденската химна „Birthday“, како петти сингл од актуелниот албум „Prism“ на Кејти Пери, деновиве беше претставена темата насловена „This Is How We Do“. Веќе вообичаено е новите песни да доаѓаат заедно со текстуален видео запис, па така новата песна која е продуцирана од Џастин Голден, доби видео издание во режија на Бен Николсон, како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете во продолжение.

 Врати се горе ↑