Промоции

18 септември, 2015

Тетовците „Катинг еџ“ ќе го промовираат својот прв видео запис

Тетовскиот инди/електронски/синт-поп бенд од Тетово, „Катинг еџ“ (Cutting Edge) в недела (20 септември) во тетовското кафуле „Тихуана“ ќе го промовира својот прв видео запис за песната „Fade Away“, која ќе се најде на претстојното деби издание „Connected“. Групата е оформена во 2014 година, зад себе веќе има неколку песни кои можете да ги преслушате на сервисот Саундклауд, а насловната тема од нивниот албум првенец Ве очекува во продолжение. Уживајте!

 

 Врати се горе ↑