Концерт

24 март, 2015

„Темпера“ со концертна промоција во Битола

После настапите на фестивалите „Скопје гори 2014“ и „Белград колинг 2014“, групата „Темпера“ концертно ќе го промовира својот прв албум „Играј“ во неколку градови во Македонија, јавуваат од „Авалон продукција“. Првата станица за бендот ќе биде култниот клуб Порта џез“ во Битола, каде што ќе настапат в сабота, 28 март, со почеток од 22 часот. Ова ќе биде добра можност за сите љубители на рок музиката во Битола во живо да го чујат материјалот од еден од најдобрите рок албуми во 2014 година во Македонија!

 Врати се горе ↑