25 октомври, 2012

Тејлор Свифт „почнува пак“

Американската кантри и поп пејачка Тејлор Свифт неодамна го објави нејзиниот четврт албум со наслов „Red“. Имавме можност да чуеме неколку синглови кои го најавија албумот, меѓу кои беше и нејзиниот најголем хит во моментов „We are never ever getting back together“Деновиве таа го промовираше и видео записот за уште еден сингл, односно баладата „Begin Again“. Младата пејачка на 11ти ноември ќе настапува во живо на сцената на Европските Музички Награди во Франкфурт.Врати се горе ↑