10 октомври, 2013

Тајзи со нов видео запис за „Пишано е“‏

Пред 10 дена, Тајзи го промовираше својот прв соло албум насловен „Нешто поинакво“. Тој за своето првенче вели дека се состои од внимателно одбрани песни на кои работел претходните 2 години и тоа може да се забележи затоа што секоја песна од албумот на Тајзи е загарантиран хит!

Покрај веќе чуените песни од Тајзи, на „Нешто поинакво“ се наоѓаат и 10 нови меѓу кои е и носечката „Пишано е“ со музика и аранжман на Иван и Јован Јованов, текстот е на Тајзи, а за истата вчера вечерта излезе и видео запис кој е режиран и реализиран од Даниел Јовески.

За песната и спотот Тајзи вели: „Пресреќен сум што за недела дена оваа песна на Јутјуб е преслушана повеќе од 43.000 пати, а радио станиците ја вбројуваат меѓу своите хитови. Благодарен сум на Иноватива за поддршката и на сите оние кои ми се  најдоа во реализација на овој спот. Сега слушателите можат да ја видат оваа моја приказна „Пишано е“. Се надевам ќе Ви се допадне!”Врати се горе ↑