Концерт

20 ноември, 2014

Тајзи со неговиот бенд пред концертот во Универзална Сала

Останаа уште 9 дена до концертот на Тајзи, закажан на 29 ноември (сабота), во Универзалната сала во Скопје со почеток во 20.00 часот. Периодов Тајзи со неговиот бенд „Пимп д бит“ (Pimp the Beat) и Аце НЛ, неуморно работи и се подготвува за концертот. Тие секојдневно одржуваат проби подготвувајќи се за изведба на хитовите на Тајзи од албумот „Нешто поинакво“.

Билетите за  првиот солистички концерт на Тајзи, сега по цена од 250 денари, може да ги набавите преку продажната мрежа на МК Тикетс, а истите на вратата на Универзалната сала, на денот на концертот ќе чинат 350 денари.Врати се горе ↑