Аудио

11 декември, 2016

Тајзи со македонска верзија на хитот „Вози“

Актуелната соработка на Тајзи и неговиот сограѓанин Дарко Спејко, темата „Вози“ сега има и верзија на македонски јазик, која ја продуцираше Лазар Цветкоски. За разлика од оригиналната верзија, популарниот кумановец овде пее сам, а како звучи „Вози“ на македонски можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 

За кратко време, пејачот ветува нов македонски хит и тоа токму на неговиот роденден на 21 декември.Врати се горе ↑