Македонија

27 март, 2019

Тајзи со две нови песни и настап во најдобриот клуб во источна Европа

Изминатиот викенд, Тајзи за првпат имаше настап во белградскиот клуб „The Bank“. Клубот е прогласен за најдобар клуб во источна Европа, престижна награда која ја добива по третпат од светската организација „Најдобрите клубови на светот“ (World Finest Clubs).

Пред српската публика, Тајзи за првпат ја испеа „La bonboniera“, песна за која периодов ќе се снима и спот, а е во продукција на „Балкатон“. Покрај песната на српски јазик, пејачот подготвува и една на македонски што ќе го носи насловот „Гори“.Врати се горе ↑