Аудио 15589600_1336844549699942_7159491016903434147_n

21 декември, 2016

Тајзи го прослави роденденот со нова соработка

Популарниот кумановец денеска го слави својот роденден, па по тој повод реши да нè почести со нова песна. Станува збор за денс хитот насловен „After“, снимен во соработка со македонските диџеи и продуценти Дисконектеди Ивајо, кои ја потпишуваат музиката и продукцијата, додека текстот е на самиот Тајзи.

tajzi

„Ми се пие, ми се прави, ми се смее, ми се игра, ми се пее, ми се скита зошто ми се гади од зло“, пее Тајзи во новата роденденска песна, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑