Аудио

11 јули, 2017

„Свјетла неона“ е новата песна на Јелена Розга

Популарната хрватска пејачка Јелена Розга денеска ја претстави својата нова песна насловена „Свјетла неона“, сместена на албумот „Модерна жена“. И зад овој сингл на русокосата ѕвезда застанаа долгогодишните соработници и хитмејкери Тончи и Вјекослава Хуљиќ, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.Врати се горе ↑