Настани

1 октомври, 2013

Супер журка на Free Zone Festival‏

На 27-ми и 28-ми септември, овој петок и сабота, во општина Аеродром се случи Free Zone Festival. И како што беше најавено, отворениот, бесплатен влез двата дена привлече огромна маса на луѓе не само од општината, туку од цело Скопје. Посетителите се забавуваа со веќе докажаните мајстори за забава Ареа, Слаткаристика, Токсиколози и гостинот од Србија Газда Паја, а ги очекуваа и Морал, Марко Логаут и Ѓеорги Шарески со ДЈ Маци. Исто, првата вечер Тајзи го промовираше својот прв соло албум „Нешто поинкаво” кој привлече голема заинтересираност и веќе од денес е во продажба.

Сликите ја доловуваат журката од оваа година, а ние ќе ја очекуваме и следната слободна фестивалска зона.

 Врати се горе ↑