5 август, 2016

Стигна видео записот за олимписката химна на Кејти Пери

Кејти Пери го претстави официјалниот видео запис за темата Rise“, која воедно е и официјална химна на Летните олимписки игри што токму денеска започнуваат во бразилската престолнина Рио де Жанеиро. Во драматичната и адреналинска екранизација познатата пејачка лета со падобран над опасни, карпести терени, а како изгледа сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!

кп

 Врати се горе ↑