24 февруари, 2013

Стигна новиот сингл од Жељко Јоксимовиќ

Како што неодамна најави, Жељко Јоксимовиќ вчера премиерно го претстави новиот сингл насловен „Лудак као ја“, за кој повторно соработуваше со неговата поранешна девојка Леонтина Вукомановиќ, која е автор на музиката и текстот. Видео записот за оваа песна го изработи Дејан Миличевиќ, сниман е во студиото на ТВ Пинк.Врати се горе ↑