19 јуни, 2013

Стигна новиот сингл од Шер: Слушнете ја „Woman’s World“

По одложување од неколку месеци, Шер синоќа конечно го претстави новиот сингл „Woman’s World“, кој го најавува новиот студиски албум, кој на интернационалниот пазар ќе се најде на 30-ти септември. Популарната дива синоќа гостуваше на финалето на музичката емисија „The Voice“, каде што премиерно ја претстави новата песна (снимката за жал „не е достапна за нашиот регион“), а веќе денеска се најде на интернет во формат на текстуален видео запис.Врати се горе ↑