Аудио

26 февруари, 2015

„Stay With Me“ на Сем Смит во изведба на Горан Папаз

Баладата која го освои светот и на младиот британски музичар Сем Смит му донесе 2 од вкупно четирите Греми награди освоени годинава, хитот „Stay With Me“ доби уште една одлична верзија и тоа токму од нашиот виртуоз Горан Папаз, кој вокалот на Смит го замени со звуците на неговиот саксофон, правејќи ја песната да звучи дури поубаво од оригиналот. Прекрасната преработка Ве очекува во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑