Артисти

15 август, 2013

СРЕЌЕН 27ми РОДЕНДЕН СЛАТКАРИСТИКА!

Денес, нашиот највлијателен рап артист полни 27 години. Денот ќе го прослави со најблиските, во мирна и опуштена атмосфера затоа што утре го очекува најавениот концерт во Струга, на летната сцена Сиеста. Слаткаристика најави дека утре ќе го прослави неговиот роденден како што треба, со журка и баш поради тоа вечерта за време концертот сите пијалаци ќе чинат само 50 денари.

А денес неговиот профил и фан страницата на Фејсбук се преплавени со честитки од оние кои ја следат неговата музика. Погледнете дел од честитките…Врати се горе ↑