14 мај, 2018

„Спенк“ го претстави својот „Роб“

Битолскиот панк-рок и ска-бенд „Спенк го промовираше видеото за новиот сингл насловен „Роб“, кој е дел од новиот материјал што ќе го наследи третото студиско издание Stuck“ од 2015 година. Песната е снимена во студиото „Алшар“ на Ивица Јанкуловски, а видеото е дело на басистот и вокалистот на групата, Мирко Пејковски. Како изгледа и звучи сето тоа, дознајте горе. Уживајте!

Фотографија на SPANK.Врати се горе ↑