28 февруари, 2017

Соња и Мелани Тарчуловски запеаја за Македонија

Пејачката Соња Тарчуловска го прифати предизвикот и заедно со ќерката Меланија ја испеаја нивната омилена македонска песна „Каранфило филфило“.

sonja-tarculovska

„Ве предизвикувам да запеете за Македонија! Снимајте и постирајте и предизвикајте ги вашите пријатели! Јас и мојата ќерка Мелани Тарчуловска ја пееме нашата омилена“, напиша Тарчуловска на Фејсбук.Врати се горе ↑