30 јануари, 2015

„Солза и смеа“ пеат за „Крв и мокрача“

Битолското драмско студио „Солза и смеа“, покрај хумористичните скечеви и урнебесни комедии, често знаат да ја почестат публиката и со интересни музички пародии како што се Марија меси кифлиња“, Излези мајко и „Јас сум Македонец“, а најновото музичко парче, кое Ве очекува горе, е направено врз основа на традиционалната шпанска песна „La cucaracha“  и го носи насловот „Крв и мокрача“.

 

 

 Врати се горе ↑