Аудио

12 февруари, 2014

Слушнете ја „You’re Mine (Eternal)“ од Мараја Кери

Иако закажан за денот на вљубените, 14-ти февруари, Мараја Кери денеска го претстави својот нов сингл, баладата насловена „You’re Mine (Eternal)“, чиј коавтор е познатиот продуцент Даркчајлд. Оваа тема која е трет официјален сингл од претстојниот четиринаесетти студиски албум „The Art Of Letting Go“, доби и свое ремикс издание во кое гостува Треј Сонгз. И двете верзии кои можете да ги слушнете во продолжение, наскоро ќе добијат видео изданија.

 Врати се горе ↑